kalici-dudak-dolgusu
silikon-dudak-permalip-nedir

Silikon Dudak ile Kalıcı Dudak Dolgusu

Silikon dudak permalip ile kalıcı dudak dolgusu yaptırmak ve istenilen dolgun dudaklara kavuşmak çok da zor değil. Özelikle hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan dudak dolgusu kalıcı olmamakta ve belirli bir süre sonra tekrar yenileme gerektirmektedir. Kalıcılık sağlayan diğer dolgu maddeleri ise oluşacak komplikasyonlar ve insan vücuduna vereceği zararlardan dolayı hekimler tarafından önerilmemekte ve kullanılmamaktadır.

İşte bu noktada dudak estetiği ihtiyaca cevap vererek, hem zararsız hemde kalıcı dudak dolgusu yapılabilecek, permalip dudak silikonu ile karşımıza çıkıyor.

Permalip dudak dolgusu ömür boyu kalıcılık sağlamakta ve Amerika Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan FDA tarafından onaylanmış, insan vücuduna zararı olmayan kalıcı dudak dolgunlaştırma ve dudak büyütme implantıdır.

Permalip dudak implantı yaptıranlar bu dudak silikon maddesini yıllarca sorunsuz kullanabilmekteler. Çünkü bozulma, aşınma, kopma gibi durumlar söz konusu olamamakla birlikte yumuşak, esnek ve dudakla uyumlu bir madde olduğundan patlama gibi bir durumda yaşanmamaktadır.

Silikon Dudak Permalip nedir?

Yumuşak ve esnek yapısı ile doğal dudak kıvrımları ile uyumlu, farklı boy ve kalınlıklarda tek parça üretilmiş dudak dolgunlaştırcı silikon maddesidir. Diğer dudak dolgusu uygulamalarına göre ağrısız, kalıcı ve pratik olarak uygulanır. Ayrıca istenildiği takdirde tekrar geri çıkarılması mümkündür. Geçici dolgu maddeleri ile kıyaslandığında permalip dudak dolgusu fiyatları çok daha düşük maliyetlerdedir.

Permalip dudak dolgusu doğal bir görünüm sağlamakta, dudak hareketlerinde değişime ve deformasyona sebep olmamaktadır. Dolgu ve botoks uygulamalarında olduğu gibi herhangi bir erime söz konusu değildir. Tekrar gerektirmeyen bu silikon dudak, uygulandığı gün ki gibi uzun yıllar kalıcılığını koruyabilmektedir. Ayrıca vücutta herhangi bir alerji ve reaksiyon oluşturmamaktadır.

Dudak silikonu fiyatları maliyet olarak da her bütçeye hitap ettiği için ve diğer sıraladığımız avantajları ile göz önüne alındığında, kadınların son dönemde sıklıkla başvurduğu bir dudak büyütme yöntemi olmaktadır.

Silikon Dudak Permalip ile Kalıcı Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama ortalama 20-30 dakika aralığında lokal anestezi altında dudak uyuşturularak gerçekleşir. Dudak kenarına açılan 1-2 mm kesilerden özel bir alet yardımı ile silikon dudak içine yerleştirilir. Ağrısız ve acısız bir işlemdir. Dudak kenarlarına birer adet eriyen dikiş atılır ve alınması gerekmez.Kendiliğinden eriyerek kaybolur.

Hastanede yatmaya gerek yoktur ve hemen uygulama sonrası normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Kalıcı dudak dolgusu yaptıranlar isterlerse sonraki süreçte silikonu tekrar çıkartabilir veya farklı bir boyu ile değişiklik yaptırabilir. Dudak silikonu uygulanması gibi çıkarılması da kolay ve pratiktir.

Silikon Dudak Permalip Sonrası Neler Yaşanır?

Permalip kalıcı dudak dolgusu sonrası şişlik ve ödem oluşması normaldir. 4-5 gün içinde azalacak ve ortalama 10 gün sonra normal haline dönecektir. Ayrıca uygulama sonrası 2-3 saat buz tamponu yapılması da şişliği önemli ölçüde azaltacaktır.

Yine bu süreçte esneme, germe gibi ağzı olumsuz etkileyecek ani hareketlerden uzak durmalısınız. Enfeksiyon riskine karşı hekiminizin vereceği antibiotiği de aksatmadan kullanmalısınız. Yaklaşık 3-4 hafta sonrada size önerilen dudak egzersizlerini yapmayı ihmal etmemelisiniz.

dudak-silikonu-fiyatlari
Silikon Dudak Permalip

Silikon Dudak ile Kalıcı Dudak Dolgusu Arasında Ne Fark Var?

Yüz estetiğinde ve özellikle dudak dolgusu uygulamalarında hyaluronik asit bazlı emilen ve eriyen akışkan dolgu maddeleri kullanılmaktadır ve geçici bir kalıcılık sağlar. Aslında akışkan olmayan kalıcı dolgu maddeleri de vardır. Fakat hekimler tarafından tercih edilmemektedir. Özellikle başta alerji ve reaksiyonlar yaşatabilen ve ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabileceğiniz bu maddelerin kullanımı çok sağlıklı değildir.

Yanlış bir uygulama sonrası veya oluşabilecek bir sorunda tekrar geri çıkartılamaz. Çoğu hekim siz kabullenseniz dahi bu dolguların uygulamasını yapmamaktadır.

Permalip ise dudak için özel üretilmiş, herhangi bir zararı olmayan, istenildiğinde tekrar çıkarılabilen ve tamamen kolay uygulanabilirliği ile en güvenli kalıcı dolgu implantıdır. Eğer geçici dolgu tercih etmiyor, ömür boyu kalıcılık istiyorsanız en iyi tercih permalip olacaktır.

Permalip Dudak Dolgusu Fiyatları

Kalıcı dudak dolgusu fiyatları sabit değildir. Dudağınıza uygulanacak permalip’in boyutuna ve alt dudak, üst dudak tercihine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca dudak silikonu fiyatları uygulamayı yapan hekim, klinik ve bulunduğunuz şehre göre, hatta bölgeye göre farklı maliyettedir. Ortalama olarak bile bir fiyat verilmesi yanıltıcı ve yanlış olacaktır.

Uygulamayı yapacak hekim ile irtibata geçip ön muayene talep ediniz. Permalip dudak dolgusu fiyatları için yapılacak değerlendirmeler sonrasında sizin için en uygun silikon dudak maliyeti çıkarılacaktır.

Silikon Dudak Permalip Hakkında En Çok Merak Edilenler

[toggler title=”Permalip Dağılır yada Patlar mı?” ]Permalip yumuşak silikondan tek parça olarak dudak şekli ve kıvrımlarına göre özel üretilmiştir. Dağılma yada patlama gibi bir durum söz konusu değildir.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Sadece Üst Dudaklara mı Uygulanır?” ]Permalip hem alt, hemde üst dudaklara uygulanabilen bir silokon dudak implantıdır.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Boyutu Nasıl Belirlenir?” ]Permalip farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretildiği için dudağınıza en doğal görünümü sağlayacak boyutu seçme imkanı vermektedir.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Güvenli Bir Uygulamamıdır?” ] Permalip FDA onaylı bir üründür ve kullanımı Amerika’da test edilip, onaylanmıştır.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Tekrar Çıkarılabilir mi?” ]Permalip dudak dokusuna yapışmaz ve istediğiniz zaman herhangi bir deformasyon yaşamadan tekrar çıkarılabilir.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Etkisini Ne Zaman Gösterir?” ]Permalip uygulaması sonrası bir miktar şişlik ve ödem görülür. Bu ortalama 3-4 günde sürer ve sonrasında sonuçlar belirgin halde görülür.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Başkaları Tarafından Anlaşılır mı?” ]Permalip el ile bastırılmadan anlaşılmaz. Yemek yerken veya öpüşme esnasında hissedilmez.[/toggler]

[toggler title=”Permalip Uygulamasının Riskleri Var mı?” ]Permalip dudak silikonu, riskleri yok denecek kadar az olan güvenli bir uygulamadır. İstisnai durumlarda kanama, enfeksiyon ve implantın yer değiştirmesi görülse de bu oran %1 in altındadır.[/toggler]

Paylaş
Önceki İçerikDudak Dolgunlaştırma Rehberi
EsteGram, estetik ve güzellik konularında detaylı bilgiler sunan, estekik sorular ile en çok merak edilenleri cevaplayan, Türkiye genelinde şehirlere göre hizmet veren doktor, klinik ve estetik merkezleri rehberidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.