ameliyatsiz-kas-kaldirma-yontemleri-kas-kaldirma-fiyati-ulterapi-endoskopik-kas-kaldirma-fiyatlari

Kaş kaldırma; yaşlılık, kilo değişiklikleri, yer çekimi etkisi ve genetik yatkınlık gibi çeşitli etkenler sonucu sarkmış ve sert bir ifade görünümü veren, göz ile kaş arasındaki mesafenin kısa olduğu durumlarda uygulanan estetik bir işlemdir.

Kaş estetiği ile kaş kaldırma, son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelmiştir. Kaşlar ve tamamladığı gözlerimiz, yüzümüzün en belirgin ve önemli parçasıdır. Aşağıya doğru sarkmış, göz kapağı üzerine binmiş kaşlar, yüzümüze yaşlı ve yorgun bir ifade katarken, kalkık ve diri kaşlar ise daha genç ve dinamik bir ifade katacaktır.

Kaş estetiği ile kaş kaldırma, ameliyatsız kaş kaldırma ve ameliyat ile kaş kaldırma şeklinde iki ayrı gruba ayrılır. Ameliyatsız kaş kaldırma ve ameliyat ile kaş kaldırma yöntemlerinden hangisinin seçileceği kişinin ve kaşın durumuna göre belirlenir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ulterapi ile Kaş Kaldırma

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerinden en iyi ve en uzun süreli sonuç alınabilen ulterapi yöntemi ile kaş kaldırma işlemidir. Ulterapi için kullanılan cihazlar ulthera, ultra skin, doublodur ve FDA onaylıdır. Sonuçlar hemen alınmakla birlikte tam istenilen seviye 2-3 ay gibi bir süre sonunda ulaşılır. Ortalama 10-15 dk. içinde kaş kaldırma işlemi tamamlanır. Yaklaşık 2 sene kalıcılığını korur.

Botoks ile Kaş Kaldırma

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerinden bir diğeri de botoks uygulamasıdır ve eğer iyi kullanılırsa çok güzel sonuçlar alınabilir. Botoks ile kaşın dış ucu 1-2 mm kaldırılabilir. Ayrıca alın bölgesinde yapılabilecek küçük dokunuşlarla da kaşa kavis verilerek yay görünümü alması sağlanabilir. Kalıcılığı ortalama 4-6 ay arası değişir.

Dolgu ile Kaş Kaldırma

Dolgu ile Ameliyatsız kaş kaldırma da diğer yüz estetiği dolgu ( burun dolgusu, dudak dolgusu ) uygulamaların da olduğu gibi mümkündür. Kaşın altına dolgu maddesi enjekte edilerek yükselme sağlanabilir. Dolgu maddesi zamanla erir ve kalıcı bir işlem değildir.

Ameliyat İle Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Askı ile Kaş kaldırma ( İple Kaş Asma )

Kaş askısı yöntemi oldukça pratik, kolay ve risksiz bir yöntemdir. Lokal anestezi ile yapılması mümkündür. Ortalama 30-45 dakika arasında işlem tamamlanmaktadır. Saçlı deriden açılan yarım santimlik küçük bir kesik ile buradan kaşa kadar inen bir dikiş sayesinde, kaş yukarı doğru çekilerek askıya alınıyor. İple kaş asma olarak da isimlendirilen bu yöntemin tek dezavantajı kalıcı olmamasıdır.

İple kaş asma yaptıranlar da ortalama 6 ila 1 yıl arasında etkinin geçtiği gözlemlenmiştir. Özellikle mimiklerini yoğun kullanan kişilerde bu etki daha da azalmaktadır.

Askı ile kaş kaldırma ameliyatı olanlar hastanede yatmadan ertesi gün normal hayatlarına dönebilirler. Uzun bir iyileşme süreci beklenmez.

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik Kaş Kaldırma ameliyatı en etkili ve kalıcı kaş kaldırma yöntemidir. Cerrahi bir operasyondur ve ameliyathane şartlarında yapılır. Genel anestezi veya sedasyon ile gerçekleşir. Ameliyat ortalama 1 saat civarı sürmekte ve hastanede yatmayı gerektirmemektedir. 1-2 gün dinlenmek yeterli olmaktadır. İyileşme süreci yoktur ve sosyal hayata hemen dönüş sağlanmaktadır.

Şakak bölgesindeki saçlı deri içinden ufak bir kesi yapılarak, kaşlar yukarı doğru çekilerek istenilen pozisyonda asılır. Ameliyat sonrası hafif şişlik ve morarma görülebilir. Dayanılmayacak seviyede bir ağrı durumu yoktur. Ağrı kesici kullanımı yeterli olacaktır.

Ortalama 8-12 gün arasında dikişler alınabilir. Kesi yeri saçlı deri içinde kaldığı için herhangi bir iz görünmesi söz konusu değildir. Endoskopik kaş kaldırma kalıcı mı veya ne kadar kalıcı sorusuna da ömür boyu şeklinde cevap verebiliriz.

Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı ( Şakak Germe )

Şakak bölgesinden saçlı deri çıkarılarak germe işlemi yapılır. Çok tercih edilen bir yöntem değildir. Özellikle saçlı deride yapılan dikişler daha sonra genişleyerek saçsız alanlar yaratabiliyor. Ayrıca ilerde oluşacak esnemeler sonucu kalıcılık çok uzun süreli olmuyor.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Kaş kaldırma sonrası kesi izleri saçlı deri içinden yapıldığı için gözle görülür ve belirgin değildir. Zaten deri rengine yakın izler olduğu için sizi rahatsız etmeyecektir. Zamanla solarak izler belirsizleşir. Ama sonuçta iz bırakan bir işlemdir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Başka Tedaviler İle Kombine Edilebilir mi?

Cilt dolgusu ve botoks uygulamaları ile kombine edilerek çok daha iyi sonuçlar alınabilir. Kaşlar ve kaş bölgesindeki kırışıklık, çatlak gibi çeşitli problemler giderilerek daha estetik bir görüntü elde edilebilir.

Ayrıca hacmini kaybetmiş kaş altları doldurularak, dolgunlaştırılıp daha ön planda vurgulanabilir. Kaz ayakları ve çizgiler düzeltilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

İple kaş asma ( Askı ) yönteminde asimetri sorunu haricinde herhangi bir komplikasyon görülmemektedir.
Endoskopik Kaş Kaldırma yönteminde küçük kan birikmeleri ve iltihap dışında ciddi bir komplikasyon görülmemektedir. İltihap durumunda ise antibiyotikler ile bu problem kolayca giderilmektedir.

Çok nadir görülse de kaş kenarlarında hissizlik yaşanabilir fakat bu geçici bir durumdur. Bir kaç hafta içinde kendiliğinden düzelmektedir.

Bazen saç dökülmeleri de yaşanabilir. Fakat saçlar yeniden çıkmaktadır.

Kaş Kaldırma Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Kaş kaldırma fiyatları ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlere göre değişkenlik göstermektedir. Kişiye uygulanacak yöntem ve kombine edilecek diğer yöntemler, uygulamanın yapılacağı şehir, uygulamayı yapacak klinik veya hastane ile hekime göre çok farklı rakamlar ortaya çıkacaktır.

Bundan dolayı aslında ortalama bir rakam vermek bile çok doğru olmayacaktır. Ama şunu söyleyebiliriz ki ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları ile endoskopik kaş kaldırma fiyatları arasında ciddi bir fark vardır. Ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları bir çok bütçeye hitap etmektedir.

Kaş estetiği bize bir çok farklı kaş kaldırma yöntemleri sunmaktadır. Uzun süreli, kalıcı yöntemler veya günü kurtaracak kolay,pratik yöntemler, bir çok kişinin ihtiyacına cevap verecektir. Hangisinin uygulanması gerektiğine ise en iyi hekiminiz karar verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.