dudak-dolgusu-ile-dudak-dolgunlastirici-ve-dudak-dolgusu-istanbul-fiyatlari-dudak-dolgusu-video-izle

Dudak dolgusu yöntemi ile hayalinizdeki çekici ve muhteşem dudaklara kavuşmak artık çok kolay ve pratik. Dolgun ve konturü belirgin dudaklar yüzün odak noktasını oluşturur ve dikkat çeker. Son dönemler de oldukça trend haline gelen dudak estetiği ile kadınların dolgun dudak ve dudak büyütme gibi taleplerine Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri sayesinde ağrısız ve bıçak altına yatmadan 15-20 dk. gibi kısa bir sürede cevap verilebiliyor.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri yüz estetiğinin ( burun dolgusu, yanak dolgusu, çene dolgusu vb. )bir çok alanında kullanılan, en çok tercih edilen dolgu maddeleridir. Cilde parlaklık, sıkılık, nem, renk ve canlılık kazandıran, bağ dokunun ana yapı maddesi Hyalüronik asittir.

Yaşlandıkça cildimizdeki Hyalüronik asit oranı azalır ve su tutma kapasitesi düşer. Bebeklerin cildinin parlak ve canlı olması Hyalüronik asit oranının çok yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Hyalüronik asit türevleri piyasada çok çeşitli fiyatlarda satılmaktadır. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu maddesinin kalitesine göre değişmektedir. Kaliteli, tek kullanımlık ürünler tercih edilmeli, ucuz uzak doğu ürünlerinden uzak durulmalıdır.

Dudak Dolgusu Nedir? Neden İhtiyaç Duyulur?

Dudak dolgusu Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin bir enjeksiyon yardımı ile dudaklara uygulanmasına denir. Yaşlanma ile birlikte dudaklarda hacim kaybı, incelme, kontur bozukluğu gibi durumlar yaşanmaktadır. Ayrıca anatomik olarak üst dudağımız, alt dudağımıza göre 1-2 mm önde yer almakta ve alt dudağımız, üst dudağımıza göre daha dolgun ve kalın durmaktadır.

İşte bu ideal oranı korumak ve sorunlu olan noktaları yuvarlaklaştırarak orantılı hacim kazandırmak veya mevcut hacmi korumak için de kullanılabilir.

Abartılı, doğal görünmeyen uygulamalardan kaçınmalı, zaten dolgun dudaklara sahipseniz ekstradan hacim katmak için uğraşmamalısınız.

Dudak Dolgusu ile Neler Yapılabilir?

# Dudak dolgunlaştırma ile ince ve hacimsiz dudaklara eski formu kazandırılabilir.
# Dudak şekillendirme ile hatlar daha ön plana çıkarılabilir.
# Dudak konturu belirgin hale getirilebilir.
# Dudaklardaki asimetrik sorunlar giderilebilir.
# Dudak köşelerindeki sarkmalar düzeltilebilir.
# Dudak üstündeki ince dikey çizgiler yok edilebilir.
# Filtrum ile oynanarak üst dudak daha yuvarlaklaştırılabilir.
# Dudak büyütme ile daha fazla hacim kazandırılabilir.

Dudak Dolgusu Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Dudak dolgusu öncesi mutlaka hekim ile detaylı görüşüp nasıl bir sonuç istediğinizi net ifade etmelisiniz. Dolgun dudak yüzümüze bir çekicilik ve gençlik ifadesi kazandıracaktır fakat şunu da unutmamalıyız ki dudak yapısı genlerimiz ile belirlendiği için tamamı ile farklılaşmayacaktır.

Uygulama öncesi özellikle E-vitamini, yeşil çay, ağrı kesici ilaçlar ve gıda takviyeleri (omega-3) kullanımı en az bir hafta öncesinden kesilmeli, ayrıca dudak çevresinde uçuk problemi varsa öncelikle bu tedavi edilmelidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Ofis ortamında, konforlu bir şekilde uygulanan bir işlemdir. Dudaklar çok hassas olduğu için acı eşiği yüksektir. Yani işlem biraz ağrılıdır. Fakat uygulama öncesinde sürülen anestezik krem sayesinde bu durum kişiyi rahatsız etmeyecek seviyeye çekilmektedir.

Krem sürülmesinden sonra 10-15 dk. dudakların uyuşması beklenir. İnce uçlu bir enjeksiyonla Hyaluronik asit dolgu maddesi (dudak dolgunlaştırıcı) dudağa enjekde edilir. İşlem hızlı ve kolaydır. Ortalama 15-20 dk. içinde tamamlanır.

Dudak estetiği genellikle 2 seansta yapılır. İlk seanstan 2 yada 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans uygulanması gerekebilir. Uygulama sonrası hemen sonuç alınır ve değişiklik fark edilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Dudak dolgusu sonrası en az 2-3 saat bir şey yiyip, içilmemeli ve ayrıca parlatıcı, ruj ve benzeri kozmetik ürünler kullanılmamalı. Dudağa elle baskı yapılmamalıdır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı Bir Uygulamadır?

Uygulama için yaygın olarak kullanılan hyalüronik asit bazlı dudak dolgunlaştırıcı vb. maddeler (dudak botoksu, dudak silikonu) kalıcı değildir. Dudak dolgunlaştırıcı ne kadar kaliteli olursa kalıcılığı o kadar uzun süreli olacaktır. Fakat ömür boyu kalıcı dudak dolgusu diye bir durum söz konusu değildir.

En fazla ortalama olarak 6-12 ay arası bir kalıcılık sağlanabilir. Çünkü kullanılan dudak dolgunlaştırıcı madde vücut tarafından emilerek eriyecektir. Eğer isterseniz tekrar dudak dolgusu yaptırarak süreci uzatabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Zararlı mı? Yan Etkileri Var mı?

Tecrübeli, profesyonel kliniklerde, işinin ehli hekimlerle, kaliteli dudak dolgunlaştırıcı maddeler (hyalüronik asit) kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamalarının herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Ancak uygulama sonrası geçici olarak kızarıklık, morarma veya şişlik oluşabilir. Bunlar kalıcı değildir. Birkaç gün içinde eskine haline dönecektir.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Oluşur mu?

Dudak dolgunlaştırıcı madde bir enjeksiyon yardımı ile dudağa aktarıldığı için iğnenin giriş yaptığı noktalarda hafif şişkinlikler, küçük ödemler veya morarıklar oluşabilir. Fakat 3-4 gün içinde kendiliğinden düzelir.

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

# Dudakları ince olanlar
# Yaşla birlikte dudak hacmini kaybedenler
# Simetri problemi olanlar
# Dolgun dudak isteyenler
# Dudakları küçük olup dudak büyütme isteyenler
# Dudaklarını yeniden biçimlendirmek isteyenler

Yani dudaklarının estetik görünümü ile ilgili sorun yaşayan herkes bu uygulamayı yaptırabilir. Dudaklar çekiciliği, şehveti ve gençliği temsil eder. Daha dolgun, biçimli ve yuvarlak dudaklar sizi daha genç gösterecektir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Dudak dolgusu fiyatları uygulamayı yapan doktor, klinik, şehir ve kullanılacak dolgu maddesinin kalitesine göre çok değişkenlik göstermektedir. En yaygın olarak kullanılan dudak dolgunlaştırıcı Hyalüronik asit türevleri arasında bile kalitesine göre çok farklılıklar vardır. Bu da dolgu fiyatlarına yansımaktadır.

Dudak dolgusu İstanbul, Ankara ve diğer büyük şehirlerimiz de rekabetin ve uygulama merkezlerinin çokluğundan dolayı daha uygun fiyatlara yaptırılabilir. Yurt dışı piyasasına göre ülkemizde daha ucuza daha kaliteli işler yapıldığı için yabancılar da özellikle dudak estetiği ve diğer estetik uygulamalar için ülkemizi tercih etmektedir.

Dudak dolgusu fiyatları için kafanızda bir fikir oluşması adına, ortalama ve temsili bir fiyat aralığı belirtmemiz gerekirse, 750 TL ile 1500 TL arasında bu işlemi yaptırabilirsiniz. Tabi bu rakamlar net değildir. Bahsettiğimiz bir çok kritere göre değişkenlikler göstermektedir.

Dudak dolgusu ile daha biçimli, kalın ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. İşlem yaptıracağınız yeri, hekimi ve kullandığı dudak dolgunlaştırıcı maddeyi çok iyi araştırıp, uygulama öncesi yüz yüze bir görüşme seansı talep ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.