ameliyatsiz-burun-estetigi-dolgu-ile-burun-estetigi
Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu ve Fiyatları Hakkında Rehber Niteliğinde detaylı Bilgiler

Ameliyatsız burun estetiği ile artık bıçak altına yatmak zorunda kalmadan, burnunuzun estetik görünümü ile ilgili bir çok problemin giderilmesi yani ameliyat olmadan burun estetiği yapılması son derece mümkün. Gelişen teknoloji ve yöntemlerin medikal estetik uygulamalara hızla yansıması sonucu gerek hekim, gerekse hastaların işleri oldukça kolay ve pratik bir hale geldi.

Ameliyatsız burun estetiği yöntemlerinden biri olan burun dolgusu yani dolgu ile burun estetiği, ameliyat olmak istemeyen kişilerin öncelikli tercihi oluyor. 10 dk da burun estetiği yaptırmak açıkçası kulağa çok hoş geliyor. Ayrıca ameliyatsız burun estetiği fiyatları da ekonomik açıdan bir çok bütçeye hitap edebiliyor.

Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar, kısa zamanda hızlı sonuç almak için özellikle burun dolgusu yöntemini sıklıkla tercih ediyorlar.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Burun dolgusu yöntemi ile ameliyathane ortamına ihtiyaç duyulmadan, genel anestezi yapılmadan, sadece yüzeysel uyuşturucu bir krem sürülerek, kansız ve ağrısız, 10-15 dk gibi kısa bir zaman diliminde, bir şırınga yardımı ile düzeltilecek bölgeye enjekte edilen dolgu maddesi ile işlem gerçekleşir. Herhangi bir iyileşme süresi beklenilmez. Günlük sosyal yaşama hemen dönüş sağlanır. Ancak ihtiyaç duyulursa 3-5 dk. kadar uygulama yapılan bölgeye buz tamponu yapılabilir.

Buruna dolgu yapılması yanlızca burun ucu dolgusu veya ameliyatsız burun kaldırma için değil; aynı zamanda küçük asimetri problemlerinin düzeltilmesi ve çökme oluşmuş bölgelerin doldurularak ameliyat olmadan burun duzeltme imkanıda sağlıyor.

Burun dolgusu uygulandığı bölgeye hacim kazandıracağı için ameliyat olmadan burun küçültme mümkün değildir. Ayrıca ameliyatsız burun kemiği düzeltme de dolgu ile burun estetiği yöntemi ile istenilen seviyede olmayacaktır. Ameliyatsız burun düzeltme aparatı burnun yapısına göre küçük de olsa bir iyileşme sağlayabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Burun dolgusu için tüm dünyada en yaygın ve güvenilir olarak şuan hyaluronik asit türevlerleri kullanılmaktadır. Piyasada çok çeşitli hyaluronik asit türevlerleri ve farklı dolgu malzemeleri satılmaktadır. Burun dolgusu fiyatları da bu malzemelerin kalitesine göre değişmektedir. Gerek kalıcılığı, gerekse hasta güvenliği açısından en kaliteli olanlar tercih edilmelidir.

Bu ürünler tek kişilik kullanımlar için üretilmiş ve yalıtımlı olarak özel paketlenmiştir. Aynı ürünün birden çok hasta için kullanılarak, dolgu ile burun estetiği fiyatları düşürülmemelidir. Çünkü bu durum hastanın enfeksiyon kapma riskini yükseltecektir.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

# Burnunda köklü, kalıcı değişiklik istemeyenler
# Bıçak altına yatmak istemeyenler
# Burun ucu düşük olanlar
# Kontür düzenlenmesi isteyenler
# Burnu kalkık (hafif hokka burun) isteyenler
# Nefes problemi yaşayanlar (Kısmi)
# Profil görünümünden memnun olmayanlar
# Ameliyat ile burun estetiği öncesi deneme yapmak isteyenler
# Kısa zamanda hızlı sonuç isteyenler

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Neler Sağlar?

# Burun eğrilikleri kısmen veya tamamen düzeltilebilir.
# Dolgu ile burun ucu kaldırma sağlanabilir.
# Burun asimetrisi ile ilgili sorunlar giderilebilir.
# Ameliyat ile burun estetiği sonrası oluşan kusurlar giderilebilir.
# Burun ile dudak bileşkesi belirginleştirilerek daha iyi bir hale getirilebilir.
# Burun sırtı düzleştirilerek daha iyi bir forma sokulabilir.
# Burun ile alın görüntüsü daha estetik bir hale getirilebilir.
# Burun kanadı görüntüsü daha iyi hale getirilebilir.
# Valv açısı rahatlatılarak daha rahat nefes alımı sağlanabilir.

Tüm bu saydığımız işlemlerin dışında yine hastanın muayenesi ve detaylı yapılacak analiz sonucu farklı müdehaleler de yapılabilir. Fakat burun dolgusu fiziksel olarak hacimsel bir artış sağladığından ameliyatsız burun küçültme mümkün değildir. Ancak bazı durumlarda görsel olarak sanki burun, dolgu sonrası küçülmüş gibi görülebilir.

Ayrıca ameliyatsız burun kemiği törpüleme ve ameliyatsız burun kemeri düzeltme de burun dolgusu ile mümkün değildir. Cerrahi yöntem kullanılmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Kullanılacak dolgu maddesinin kalitesine, uygulanan dolgu miktarı ve hastanın biyolojik durumuna göre 4-18 ay arası kalıcılık durumu değişmektedir. Yani dolgu ile burun estetiği süresiz kalıcı bir işlem değildir. Burun dolgusu için kullanılan madde maksimum 18 aya kadar erimektedir. Kişi isterse tekrar aynı uygulamayı yaptırarak süreci uzatabilir. Kalıcı bir burun estetiği için cerrahi operasyon şarttır.

Şunu da belirtmeliyiz ki daha uzun süreler kalıcılık sağlayan burun dolgusu maddeleri piayasada satılmaktadır. Fakat bu maddelerin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Özellikle uzak doğudan getirilen ve çok ucuz fiyatlara satılan, içerisinde ne olduğu belli olmayan dolgu maddeleri kullanılarak yapılan uygulamalar büyük risk taşımaktadır ve ileride çözümü mümkün olmayan sonuçlar doğurmaktadır.

Sırf burun dolgusu fiyatları bu büyük rekabet ortamında daha ucuz olsun diye, kalitesiz, ne olduğu belli olmayan dolgu malzemelerinden uzak durulmalı, hastanında uygulama öncesi bu konuya çok dikkat etmesi ve iyi bir araştırma yapması gerekiyor. Gittiğiniz klinik ve hekim size güven vermediyse, bu uygulamayı yaptırmayın.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Fonksiyonel Sorunları Düzeltir mi?

Nefes almakla ilgili ciddi sorunlar yaratan anatomik problemler, örneğin septum eğrilikleri, konka hipertrofileri, valv yetmezliği gibi durumlar malesef burun dolgusu ile burun estetiği yöntemi uygulanarak giderilemez. Fakat valv açısının rahatlatılması sonucu kısmi de olsa nefes almada bir iyileşme sağlandığı görülmektedir.

Ameliyat ile Burun Estetiği Olanlara Burun Dolgusu Uygulanır mı?

Burun ameliyatı sonrası bazen istenilmeyen sonuçlar alınabiliyor veya küçük dokunuşlar ile düzeltmelere ihtiyaç duyuluyor. İşte bu gibi durumlarda burun dolgusu hastanın tekrar bıçak altına yatmasını gerektirmeden çeşitli düzeltmeler yapılarak istenilen estetik görüntüye kavuşmasını sağlıyor. Yani küçük rutuşlar için burun dolgusu rahatlıkla kullanılabilir.

Ameliyat ile Burun Estetiği Olmak İsteyenlere Burun Dolgusu Uygulanır mı?

Son dönemlerde özellikle burun ameliyatı öncesi kişi az çok nasıl bir sonuç ortaya çıkacağını görmek ve kararını netleştirmek adına burun dolgusu yöntemine başvurmaktadır. Bir nevi ameliyat öncesi ön çalışma gibi düşünülebilir. Nasıl bir estetik profile sahip olacağınızı önceden görmek size çok daha iyi bir fikir verecek, kafanızdaki bir çok soru işareti kalkmış olacaktır.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Ne Kadar Sürer? İyileşme Süreci Nedir?

Ameliyatsız, bıçak değmeden ofis ortamında konforlu bir şekilde 10-15dk. lık bir zaman diliminde yapılabilir. Genel anestesiz gerektirmez. Genellikle kansız bir işlemdir ancak kişinin burun yapısına göre bazen dolgu enjektesinin girdiği noktada küçük bir kanama olabilir.

Hastanede veya klinikte yatmak gerekmez ve herhangi bir iyileşme sürecide yoktur. Rutin günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Kolay, hızlı ve pratik bir yöntemdir.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Acı ve Ağrı Verir mi?

Dolgu ile burun estetiği acısız bir yöntemdir. Zaten uygulama öncesi hekim tarafından işlem yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür ve ayrıca kullanılan dolgu maddesinin içerisinde de anestezik madde bulunur. Acı, ağrı hissetmezsiniz. Eğer gerek duyulursa uygulama sonrası soğutma amaçlı işlem yapılan bölgeye buz tamponu da uygulanabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Aslında tecrübeli ellerde ve kaliteli bir ortamda, iyi malzemeler kullanılarak yapıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşanma olasılığı yok denecek kadar azdır. Fakat aksi durumlarda burun dolgusunun yan etkileri ve zararları erken dönemde ve uzun dönemde karşımıza çıkmaktadır.

Tabi bu durumların oluşmasında özellikle kullanılan dolgu maddesinin kalitesiz olması, aynı dolgunun bölünerek birden çok hastaya uygulanması, burun dolgusu yapan doktorlar tecrübesi ve daha bir çok etken söz konusu olabilir. Dolgu maddesi ne kadar uzun süre kalıcılığa sahipse bir o kadar da risk artmaktadır.

Kısa Süreçte Görülebilecek Yan Etkiler :

# Burunda şişme
# Burunda kızarıklık
# Burunda morarma
# Burunda ağrı
# Burunda kaşıntı
# Burunda enfeksiyonlar
# Burunda iltihap
# Burunda katı nodüller
# Burunda hatalı dağıtımdan dolayı topaklanmalar
# Burunda doku nekrozu
# Burunda embolizm

Yukarıda sıraladığımız ve benzeri yan etkiler özellikle erken süreçte ilk günler veya ilk haftalarda görülebilecek olası burun dolgusu yan etkileridir.

Uzun Süreçte Görülebilecek Yan Etkiler :

# Burunda granülomatöz ( yabancı cisim reaksiyonu )
# Burunda dolgu maddesinin yer değiştirmesi
# Asimetri problemleri
# Burunda nodüller
# Burunda skarlasma

Gibi durumları da uzun süreçte yani yıllar içinde görülebilecek yan etkiler olarak sıralıyabiliriz.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Kimler İçin Uygun Değil?

# Radikal ve kalıcı değişiklikler isteyenler
# Burnu büyük olup ameliyatsız burun küçültme isteyenler
# Burun solunumu ile ilgili ciddi problemler yaşayanlar
# Burun ameliyatı ile çözülebilecek sorunlar yaşayanlar
# Burun dolgusu öncesi sonrası beklentileri gerçek olmayacak kadar hayalci olanlar

Dolgu ile burun estetiği için uygun adaylar değillerdir.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Hangi Dolgu Uygulamaları İle Kombine Yapılabilir?

Yüz dolgusu uygulamalarının bir çoğu ile kombine olarak yapılması aslında estetik açıdan yüzde genel ve doğal bir denge oluşturarak daha iyi bir profil görüntüsü sağlayacaktır. Çene ucu dolgusu, dudak dolgusu, yanak dolgusu bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Burun dolgusu yaptıranlar beraberinde diğer uygulamalarıda tercih ederek daha iyi sonuçlar elde edebilirler. Burun dolgusu yaptırdım fakat istediğim estetik görünüme kavuşamadım diyorsanız, o zaman diğer yöntemlerle kombine etmeyi deneyebilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Estetiği İçin Burun Dolgusu Harici Yöntemler Nelerdir?

Burun dolgusu harici kalıcı Askılama (Endolift) ve Botoks yöntemi ile de bıçak altına yatmadan yani cerrahi bir operasyon geçirmeden burnunuza güzel, estetik ve doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Askılama yöntemi ile 40-50 dk. lık bir zaman diliminde lokal anastezi altında işlem yapılabileceği gibi Botox ile de yine dolgu da olduğu gibi 5-10 dk. gibi kısa bir zamanda işlem gerçekleşir.

Hangi ameliyatsiz burun estetigi yöntemi sizin için en iyisi ise burun dolgusu yapan doktorlar bu noktada sizi en doğru şekilde yönlendirerek doğru olan yöntemi seçeceklerdir.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Burun Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Burun dolgusu fiyatları yapılacak uygulamaya, yapan doktora, kliniğe ve bulunduğu bölgeye göre çok farklılıklar göstermektedir. Örneğin Burun dolgusu fiyatları ankara ile burun dolgusu fiyatları istanbul şehirlerinde dahi birbirini tutmamaktadır. Fakat yurtdışı piyasasına göre ülkemizde rakamlar çok daha uygundur.

Yurtdışı piyasasında dolgu ile burun estetiği fiyatları Amerika’da 750$ ile 2000$ arasında değişmekte iken İngiltere’de 700 Sterlin civarlarında başlamaktadır.

Ülkemiz de ise web sitelerinde açık fiyat bilgilerine yer verilmesi Sağlık Bakanlığı kararı ile yasaklanmıştır. Fakat kafanızda bir fikir oluşması açısından temsili ve ortalama burun dolgusu fiyatları (dolgu ile burun ucu kaldırma fiyatları, dolgu burun estetiği fiyatları, ameliyatsiz burun estetigi fiyati, ameliyatsız burun düzeltme fiyatları, ameliyatsız burun kaldırma fiyatı, ameliyatsız burun ucu kaldırma fiyatları) 1000 ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği fiyatları yurt dışı ile kıysalandığında gerçekten ülkemizde çok daha uygun ve kaliteli işler yapılmaktadır diyebiliriz. Özelikle estetik cerrahi alanında yabancıların uğrak noktası Türk klinikleri ve hekimleri olmaktadır.

Hem hızlı, pratik ve kolay olması, hemde birçok bütçeye hitap etmesi bakımından, ameliyatsız burun estetiği yöntemleri ile belli bir noktaya kadar bıçak altına yatmadan, ağrısız, sancısız çözümler sunulabiliyor. Burun dolgusu bu yöntemlerden sadece biri ve en yaygın olanı diyebiliriz. Size de kararınızı vermeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapmanızı öneririz.

Paylaş
Sonraki İçerikSelülit Nedir? Nasıl Geçer? Selülit Tedavisi Yöntemleri
EsteGram, estetik ve güzellik konularında detaylı bilgiler sunan, estekik sorular ile en çok merak edilenleri cevaplayan, Türkiye genelinde şehirlere göre hizmet veren doktor, klinik ve estetik merkezleri rehberidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.